en
W poniedziałek 6 czerwca w wypadku lotniczym w Hiszpanii zginęli Stefan Kuryłowicz, twórca Kuryłowicz & Associates, i Jacek Syropolski, jego wieloletni przyjaciel, jeden z ważniejszych projektantów naszej pracowni.
Stefan Kuryłowicz
Stefan Kuryłowicz
Jacek Syropolski
Jacek Syropolski

W tym tragicznym wydarzeniu straciliśmy dwóch wybitnych architektów – nie tylko świetnych profesjonalistów, ale także autorytety i wzorce do naśladowania zarówno dla całej naszej pracowni, jak i wielu osób z nią niezwiązanych. Stefan Kuryłowicz założył pracownię, był jej prezesem, twórcą unikalnego charakteru i struktury firmy.

Odeszły osoby niezastąpione. Kontynuujemy jednak działalność, realizując zgodnie z planem wszystkie podjęte prace. Stefan Kuryłowicz niezwykle szanował samodzielność zgromadzonych wokół siebie projektantów: inspirował ich, ale przede wszystkim im ufał. Dlatego jesteśmy przekonani, że choć nie ma Go już wśród nas, charakter i najwyższa jakość projektów firmowanych Kuryłowicz & Associates zostaną zachowane.

Dziękujemy wszystkim za przekazywane nam wyrazy współczucia i wsparcia. Pamięć o tych, którzy odeszli, będzie żyła zarówno w naszych dotychczasowych realizacjach, jak i projektach, które dopiero przed nami.

Zarząd i zespół Kuryłowicz & Associates


P.S. Zawiadamiamy, że nabożeństwo żałobne za duszę ś.p. Stefana Kuryłowicza odbędzie się 20 czerwca 2011 roku o godzinie 14:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Józefa Oblubieńca (Pokarmelicki) w Warszawie, ulica Krakowskie Przedmieście 52/54, po czym około godz. 15:30 nastąpi ceremonia pochówku na Cmentarzu Wojskowym Powązki w kwaterze m.st. Warszawy w Alei Zasłużonych „Profesorskiej”.

Msza pogrzebowa za duszę ś.p. Jacka Syropolskiego odbędzie się 21 czerwca 2011 roku o godz. 11:00 w Bazylice katedralnej św. Floriana i św. Michała Archanioła na warszawskiej Pradze, ul. Floriańska 3. Pogrzeb będzie miał miejsce na Cmentarzu Bródnowskim.

Otwórz stronę